Kredyty samochodowe

kredyty samochodoweKredyt samochodowy to wspaniały produkt bankowy dla osób, które chcą pozbyć się swojego starego samochodu i zamienić go na nowsze, bardziej komfortowe i mniej awaryjne auto. Niektórzy sądzą, że kredyt samochodowy generuje duże koszty jest ciężki do spłaty i dlatego dalej jeżdżą swoim starym autem. W poniższym wpisie przedstawię wam krótką kalkulację kosztów kredytu względem nowego i starego auta. Dowiecie się też ile wynoszą raty w kredycie samochodowym.

Czy kredyty samochodowe się opłacają?

Wielu z was stwierdzi teraz, że kredyt to kredyt – trzeba będzie oddać więcej. W przypadku kredytu na samochód jest trochę inaczej a wszystko przez to, że nasze stare auto generuje znacznie większe koszty niż nowe samochody – tak więc zamiast odkładać pieniądze na nowy samochód bardziej opłaca się wziąć go na kredyt. Spójrzmy:

– nowsze samochody średnio palą 2 litry paliwa mniej niż te starsze,

– nowsze samochody nie wymagają tak częstych napraw jak stare – można tu zaoszczędzić nawet kilka tysięcy złotych rocznie, to właśnie na tym warto się tutaj skupić najbardziej.

Kupując nowsze auto często jeździmy około 2/3 lat bez żadnych kosztów prócz tych eksploatacyjnych. Stare auto przez ten czas potrafi wygenerować nawet do 5 000 złotych kosztów – dlaczego więc inwestować te pieniądze w stare auto, którego chcemy się pozbyć? Przeznaczmy je na spłatę kredytu, dzięki czemu obniżymy jego koszty i spłacimy praktycznie tyle samo co wzięliśmy – prawda, że to znacznie lepsze rozwiązanie?

Kredyty samochodowe kalkulator oferty

Teraz przeliczmy ile naprawdę kosztuje nas kredyt na samochód. Przy zaciągnięciu 40 000 złotych kredytu za co możemy kupić kilkuletnie auto w naprawdę dobrym stanie, zapłacimy miesięcznie jedyne 700 złotych. Kredyt zaciągnięty na 5 lat.

Sprzedając przy tym nasze stare auto o wartości około 10 000 złotych zaciągniemy już tylko 30 000 złotych kredytu gdzie rata na ten sam okres czasu wyjdzie tylko 550 złotych miesięcznie – za taką kwotę miesięcznie możesz jeździć prawie nowym, bardziej komfortowym, mniej awaryjnym samochodem.

Myślę, że warto zastanowić się nad tym faktem – tutaj sprawdź opinie na temat kredytów samochodowych i przekonaj się, o pozytywnych opiniach na temat kupna samochodu w kredycie.