Kredyty hipoteczne

kredyty hipoteczneKredyty hipoteczne to grupa kredytów, których głównym cele jest finansowanie nieruchomości w postaci:

– budowy i remontu domów, 

– budowy i remontów mieszkań, 

– zakup domów, mieszkań lub działek budowlanych. 

To najczęstsze powody zaciągania kredytów hipotecznych. W dzisiejszym wpisie odpowiem na kilka kluczowych pytań związanych z tematem, między innymi w jakim Banku warto zaciągnąć takie kredyt hipoteczny, na co warto zwrócić szczególną uwagę, jakie kwoty, oprocentowanie a także okres kredytowania kredytów hipotecznych jest w polskich bankach.

Kredyt hipoteczny krok po kroku

W pierwszym kroku należy dokonać obliczeń, jak wysoki kredyt jest nam potrzebny, na jaki czas chcielibyśmy wziąć taki kredyt, na jaki cel i czy samemu czy z kimś. Mając te informacje, możemy przejść do drugiego kroku, którym jest wybór oferty Bankowej. Warto tutaj zapoznać się z kilkoma ofertami lub sprawdzić w porównywarce kredytów hipotecznych, który kredyt w naszym przypadku będzie najlepszy.

Kiedy już wybierzemy Bank – należy przesłać do niego wniosek o kredyt hipoteczny. Bardzo często możemy zrobić to online – kiedy zostanie on pozytywnie zweryfikowane to Bank sam się z nami skontaktuje i umówi na spotkanie w najbliższej placówce.

Na spotkaniu w Banku dowiemy się:

-po pierwsze czy w ogóle posiadamy zdolność na taką kwotę kredytu,

– jakie dokumenty są wymagane do wzięcia kredytu,

– jak wygląda symulacja spłaty kredyt,

– ile wynoszą koszty kredytu (oprocentowanie, prowizje i ubezpieczenie, raty).

Bank wyraża zgodę na udzielenie kredytu

Kiedy Bank przeanalizuje naszą sytuację i odpowie pozytywnie, możemy zacząć kompletować dokumenty, będą nam potrzebne także dokumenty dotyczące nieruchomości lub mieszkania, które finansuje kredyt ( szczegółowe informacje na ten temat przekazuje Bank).

Kiedy skompletujemy dokumenty i przedstawimy je w Banku, rozpocznie się procedura udzielenie kredytu, która często trwa od jednego do kilku tygodni.kredyty hipoteczne jaki bank

W jakim Banku zaciągnąć kredyt hipoteczny

Niestety tutaj nie ma jednoznacznej odpowiedzi. Wiele osób szukających kredytu hipotecznego spodziewa się opinii, że w tym i tym Banku jest najlepsza oferta – NIE.

Trzeba tutaj przeprowadzić dogłębna analizę na czym najbardziej nam zależy, czy jest  to:

– niska rata,

– niskie koszty całego kredytu,

– długi okres spłaty,

– spłata kredytu w kilka lat bez dodatkowy kosztów? 

Jeśli wybierzemy kryterium niskich kosztów całego kredytu to z pewnością należy w każdej ofercie wyliczać koszt całkowity i wybrać ofertę, która przedstawi najniższy koszt. Do reszty kryteriów musimy się dostosować.

Podsumowując – kredyt hipoteczny to często kredyt na pół naszego życia – dlatego warto rozważyć decyzję o skorzystaniu z pośrednika kredytowego, który pomoże nam wybrać nie tylko najlepszą opcję kredytu ale i wynegocjować lepsze warunki z bankiem. Załatwiając kredyt hipoteczny samemu pamiętajmy o wskazówkach podanych powyżej.