Kredyty gotówkowe

Kredyt gotówkowyKredyty gotówkowe to chyba najpopularniejsza forma kredytu zaciąganego w Bankach. Oblicza się, że każdy Polak przynajmniej raz w życiu skorzystał z mniejszego lub większego kredytu gotówkowego – nie koniecznie w Banku. W tym wpisie dowiesz się co warto wiedzieć o kredytach gotówkowych, na jakie oprocentowanie możesz liczyć w Bankach, jak wysokie kwoty są dostępne a także wiele innych wskazówek. Tak więc zapraszam do dalszej części.

Kredyty gotówkowe ważne informacje

Kwoty kredytów gotówkowych

Oferowane, bankowe kredyty gotówkowe najczęściej udzielane są na kwoty od 1000 złotych do nawet 150 000 złotych. Przykładami Banków, które udzielają tych największych kwot są Alior Bank, Getin Bank czy BNP Paribas – w nich można wnioskować o tak wysoki kredyt gotówkowy.

Czas kredytowania kredytów gotówkowych

Tutaj czas kredytowania bardzo podobnie jak w przypadku kwot jest zależny od oferty Banku. Wynosi on od kilku miesięcy nawet do 120 miesięcy ( to jest aż 10 lat). Najdłuższy czas spłaty swoich kredytów gotówkowych ponownie oferuje Alior Bank. Myślę, że warto wziąć to pod uwagę szukając kredyt z niskimi ratami.

Koszty kredytów gotówkowych (prowizje, ubezpieczenia, oprocentowanie)

Podobnie jak w powyżej wiele zależy od oferty Banku a także od kwoty i czasu na jaki decydujemy się zaciągnąć swój kredyt gotówkowy. Średnio przedstawia się to tak:

– marża od 0 do nawet 14%

– oprocentowanie od 5% do 20%

– ubezpieczenia – liczone są indywidualnie ( w niektórych przypadkach można z niech zrezygnować)

Nie należy się jednak przerażać tak wysokimi % jakie podałem powyżej, ponieważ w wielu przypadkach przy wysokim oprocentowaniu marża jest bardzo niska i na odwrót, także RRSO wychodzi na poziomie około 20% w przypadku kredytu gotówkowego.

Gdzie i jak zaciągnąć kredyt gotówkowy

Kredyt gotówkowy swobodnie możemy zaciągnąć samemu. Nie są to aż tak wysokie kwoty, które trzeba by było konsultować z doradcami. Wystarczy samemu szybko rzucić okiem, żeby sprawdzić jaka oferta jest dla nas najkorzystniejsza.

Wzięcie kredytu także jest bardzo proste – wystarczy wysłać wniosek online i poczekać na kontakt z Banku. Oni już nas pokierują w dalszych krokach – samo udzielenie kredytu do kilku tysięcy złotych często wiąże się jedynie z pokazaniem wykazu rachunku bankowego lub danych z dowodu osobistego. Tak więc powodzenia w wyborze najlepszego kredytu gotówkowego i spełnienia swoich pragnień.