Kredyty dla firm

kredyty na firmeJak to mówi stare dobre powiedzenie „dużego biznesu nie robi się za własne pieniądze” – dlatego dzisiaj opowiem o tym, skąd wziąć te pieniądze na ten duży biznes. Kredyty firmowe są popularne od bardzo dawna, na początku to osoby prywatne pożyczały pieniądze na rozkręcenie działalności innym przedsiębiorcom – teraz robią to Banki. Tak więc zapraszam do przeczytania całego wpisu a dowiesz się czy warto korzystać z kredytów firmowych, jak to robić i na co zwracać szczególną uwagę.

Kredyty firmowe – czy warto?

Odpowiedź jest tutaj jedna – warto, jeśli tylko mamy dobry pomysł poparty porządną analizą, która gwarantuje zysk. Wyróżnia się kilka kredytów firmowych, każdy z nich ma inne przeznaczenie:

– kredyt inwestycyjny (finansowanie inwestycji),

– kredyt obrotowy (finansowanie bieżącej działalności), 

– kredyt płatniczy (krótkoterminowe finansowanie dla zachowania płynności),

– kredyt pomostowy (na realizację przedsięwzięć, którym przyznano dotację, (do czasu uzyskania refundacji),

– kredyt w rachunku bieżącym (limit debetowy),

– kredyt preferencyjny (z dopłatą),kredyt na firme

– kredyt technologiczny (na rozwój technologii produkcji),

– kredyt hipoteczny,

– linia kredytowa.

Źródło: http://www.totalmoney.pl/artykuly/8810,kredyty-dla-firm,jakie-sa-rodzaje-kredytow-dla-firm,1,1

Jak widać jest sporo rodzajów kredytów firmowych, tak więc na który z kredytów się zdecydować? Postanowiłem sprawdzić to osobiście i wybrałem się na rozmowę do Banku PEKAO SA. Tam jako klient firmowy zostałem bardzo dobre przywitany, zaproszono mnie do stolika, poczęstowano wodą i poproszono powiedzieć na co dokładnie potrzebny jest mi kredyt. Odpowiedziałem, że mam cały biznes plan, i potrzebuje 2 000 000 złotych na otworzenie małej linii produkcyjnej, biznes plan przewiduje zwrot z inwestycji już w pierwszym roku.

Kierownik Banku przedstawił mi najlepsze rozwiązania (dopasował 2 najlepsze możliwości finansowania mojej firmy i kalkulację spłaty kredytu), początkowo zdecydowałem się na kredyt inwestycyjny i kredyt obrotowy na finansowanie bieżących wydatków. Podsumowując, jeśli potrzebujemy kredytu firmowego to warto wybrać się do Banku lub wysłać wniosek online – dzięki temu Bank sam przeanalizuje to jaki kredyt będzie dla nas najkorzystniejszy.

Kredyty dla firm – krok po kroku

1. Należy obliczyć jaka dokłada kwota kredytu jest nam potrzebna, na jaki czas i na jakie przedsięwzięcie.

2. Wysłać wniosek online lub osobiście zgłosić się do Banku.

3. Po wstępnej pozytywnej weryfikacji nastąpi sprawdzenie naszej zdolności kredytowej, ocena biznes planu, i wycena zabezpieczenia kredytu. (tutaj trzeba będzie przedstawić szereg odpowiednich dokumentów)

4. Procedura udzielenia kredytu.

Tak pokrótce odbywa się udzielenie kredytu firmowego w Banku. Jeszcze wspomnę, że przed pójściem do Banku wysłałem wniosek online, dzięki temu mogłem umówić się z kierownikiem placówki na rozmowę. Wam także polecam taką drogę, ponieważ omijamy wtedy rozmowę ze zwykłym pracownikiem Banku, który przeprowadza zwykłą weryfikację a trwa to nawet do pół godziny.